Taisyklės

Keturios svarbiausios taisyklės:

 1. Svarbiausia taisyklė: Bent vienas saugos karabinas turi būti prisegtas prie saugos lyno.
 2. Vienu metu-vienas asmuo kliūtyje.
 3. Aikštelėje vienu metu gali būti ne daugiau kaip trys asmenys.
 4. Lynu leistis galima tik tuo momentu, kai prieš tai nusileidęs asmuo būna atsisegęs ir pasitraukęs iš nusileidimo zonos.
 • Kiekvienas svečias prieš pradėdamas pramogauti parke privalo susipažinti su šiomis taisyklėmis ir jų laikytis.
 • Ąžuolynės nuotykių parke trasos žymimos nuo 1 iki 5 gilių, kuo daugiau gilių, tuo sudėtingesnė ir sunkesnė trasa.
 • Pramogų parke, lipti į trasas be apsaugų arba naudojant savo atsivežtas apsaugas, griežtai draudžiama.
 • Prie raudonai pažymėtų lynų būtina prisisegti saugos karabinais, o geltonai pažymėtiems lynams, nusileidimui naudoti karabinus su ratukais.
 • Pramogų parke griežtai draudžiama judinti lynus ar kitaip trukdyti kitiems trasoje esantiems dalyviams, gadinti parko ir kitų pramogaujančių asmenų turtą bei inventorių.

Sutinku, kad mano nuotrautraukos, šeimininkų padarytos pramogų parke, gali būti publikuojamos internete.

1.  Pramogų parke „Ąžuolynė“, trasomis gali naudotis tik geros fizinės formos asmenys nuo 18 metų ir nepilnamečiai prižiūrimi suaugusiųjų.

2.  Asmenys norintys pramogauti privalo pasirašyti sutartį ir susipažinti su parko taisyklėmis.

3.  Klientai gali eiti į parko trasas tik išklausę instruktažą ir gavę instruktoriaus leidimą.

4.  Pramogaujant parke visi asmenys privalo klausytis instruktorių nurodymų ir reikalavimų.

5.  Asmenys pramogaujantys parke neturi teisės trukdyti nuotykių parko „Ąžuolynė“ personalo darbui ar kitiems parko lankytojams.

6.  Asmenys pramogaujantys parke negali savo elgesiu nei būdami ant žemės, nei būdami viršuje sukelti pavojaus gyvybei ar sveikatai nei sau, nei kitiems parko lankytojams.

7.  Pagal sudėtingumą trasos skirstomos į: 1 gilės, 2 gilių, 3 gilių, 4 gilių ir 5 gilių.

Asmenys įvertinę savo ir lydimų asmenų galimybes gali savo nuožiūra pasirinkti sekančias trasas:

 • Mokomoji trasa (1 gilė) Šioje trasoje prasideda nuotykiai pramogų parke, ji skirta vaikams ir pirmą kartą parke pramogaujantiems asmenims. Šioje trasoje visi yra pilnai supažindinami su visa įranga, jos naudojimu ir saugumo reikalavimais „Ąžuolynės“ pramogų parke. Trasoje yra 4 kliūtys, jos ilgis-40m., maksimalus trasos aukštis yra 3.5 m., skrydis 25 m.
 • Mažylių trasa (1 gilė) Mūsų mažiesiems lankytojams galime pasiūlyti mažylių trasą, ji įrengta iki 2 m. aukštyje, jos ilgis 70 m., ji turi 10 skirtingų kliūčių ir 40 m. ilgio skrydį. Šioje trasoje galės išbandyti savo jėgas ir visi tie, kuriems pirmoji trasa atrodo per daug sudėtinga. šioje trasoje gali pramogauti visi kam yra daugiau nei trys metai.
 • Pirmoji ir antroji trasos (1 gilė) Truputį sudėtingesnės, daugiau ištvermės bei ryžto reikalaujančios trasos, kuriose yra 8 ir 11 kliūčių išsidėsčiusių iki 8 m. aukštyje. Šiose trasose turėsite apsispręsti ar norite lipti dar aukščiau ir išbandyti savo jėgas dar sudėtingesnėje trasoje. Šiių trasos ilgis yra 110 m. ir 150 m, skrydžių ilgis - po 50 m.
 • Trečioji ir ketvirtoji trasos (2 gilės) Šios trasos vietomis siekia 15m. aukštį, jos įrengtos virš griovų, kurios laipiojimą daro dar įdomesniu. Trasose yra 8 ir 12 skirtingų kliūčių, kuriose verta išbandyti jėgas. Trasų ilgis 140m. ir 100m. skrydžių ilgis trasų pabaigose po 40m.
 • Penktoji trasa (3 gilės) Yra dar aukščiau nei prieš tai buvusios, šios trasos kliūtys taip pat yra sudėtingesnės, sunkiau įveikiamos ir reikalaujančios daugiau jėgos, sumanumo bei ištvermės. Įveikę šią trasą jūs tikrai galite kopti toliau ir išbandyti savo jėgas dar sudėtingesnėse trasose. 100 m. ilgio trasoje yra 8 kliūtys išsidėstę iki 15 metrų aukštyje, skrydžio ilgis 30m.
 • Šeštoji trasa (4 gilės) Tai kol kas pati sunkiausia ir sudėtingiausia trasa "Ąžuolynės" pramogų - nuotykių parke. Šioje trasoje įrengtas šuolis, kur galėsite pasimėgauti trupučiu laisvo kritimo iš 20 m. aukščio, taip pat nuo šios trasos atsiveria įspūdingas Aukštadvario ežero peizažas. Trasos Aukštis siekia 20 m., 13 kliūčių išdėstyta 160-ties m. ilgio trasoje, trasos gale įrengtas 30 m. nusileidimas.
 • Skrydžiai „Ežerėlis”. Atsipūsti ir pailsėti galėsite įveikę trečiąją ir ketvirtąją trasas, ten jūsų laukia du malonūs skrydžiai per ežerėlį. Pirmasis yra 90m. ilgio, jis siekia 8 m. aukšti. O antrasis 120 m. ilgio, kabantis iki 6 m. aukštyje. Pasimėgavę nusileidimais virš vandens galėsite toliau pramogauti dar sudėtingesnėse trasose.
 • Skrydis „Ąžuolas“ - ilgiausias nusileidimas esantis pramogų parke, jo ilgis siekia net 350 m. Besileisdami šiuo lynu jūs patirsite nepamirštamus įspūdžius, kuriuos prisiminsite dar ilgai po to. Skrydžio aukštis siekia net 15m.

8.  Pramogų parke yra draudžiama:

 • Eiti į trasas be saugos diržų, karabinų ir neišklausius instruktažo.
 • Naudotis trasomis asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio ar nuo kitų medžiagų.
 • Eiti į trasas, jei asmuo turi tokių sveikatos sutrikimų kurie kliudytų ar keltų pavojų savo ar kitų asmenų sveikatai, gyvybei ar turtui.
 • Kurti laužus ne tam įrengtose laužavietėse, gadinti trasas ir jų įrangą, gadinti savo ar kitų pramogautojų apsaugos priemones.
 • Šiukšlinti, teršti ar kitaip kenkti parko teritorijoje.

Saugumo reikalavimai lankantis pramogų parko trasose:

9.  Uždėtos saugos įrangos negalima apsikeisti su kitais, instruktoriui nepatikrinus ar įranga uždėta gerai negalima eiti i trasas.

10.  Būnant trasoje būtina laikytis saugumo reikalavimų, visada privalote įsitikinti, kad Jūs prisitvirtinę prie saugos lyno arba saugos kilpų, bent vienu karabinu. Pereinant nuo vieno trasos elemento prie kito, karabinus reikia perkabinti po vieną, kad visuomet vienas karabinas būtų užsegtas ant saugos lyno. Niekada negali būti atsegti abu karabinai vienu metu. Prieš pradedant kiekvieną trasos elementą reikia įsitikinti jog karabinas gerai prisegtas prie saugos lyno.

11. Lynai skirti prisegti karabinus yra pažymėti raudona spalva.

12.  Lynai skirti nusileidimams pažymėti geltona spalva. Tada turite naudoti karabiną su ratukais. Nusileidimą pradėkite saugiai laikydamiesi už virvių. Negalima laikytis už lyno ar jį liesti leidimosi metu. Draudžiama pradėti leistis lynu, kol kitas asmuo dar yra skrydžio nusileidimo zonoje! Nusileidę kojomis siekite žemę arba spec. Platformą ir bėkite ta pačia kryptimi kol galėsite sustoti ir atkabinti karabiną.

13.  Vienoje trasos atkarpoje vienu metu gali būti tik vienas asmuo. Draudžiama eiti į kliūtį, kol jos neįveikė priekį einantis asmuo. Ant aikštelės prie medžio gali būti nedaugiau kaip trys asmenys.

14.  Visi asmenys turi pradėti nuo pradinės trasos, kur parko instruktoriai visus apmoko naudotis saugos įranga ir jos priedais. Kitose trasose asmenys pramogauja patys neprižiūrimi „Ąžuolynės“ parko darbuotojų ir laikydamiesi nurodymų, su kuriais jie buvo supažindinti instruktažo metu.

15.  Tuo atveju jei pritrūksta jėgų ir matote, kad tikrai nepajėgsite užbaigti trasos, kvieskite instruktorių, kuris padės jums saugiai pasiekti žemę.

16.  Trasose galima naudoti tik „Ąžuolynės“ parko darbuotojų išduotą saugos įrangą ir tik šiose taisyklėse nurodyta tvarka.

17.  Jūs privalote informuoti „Ąžuolynės“ pramogų parko darbuotojus ir užregistruoti raštu visus įvykius dėl kurių buvo ar gali būti padaryta žala svečio ar kitų asmenų sveikatai, gyvybei, turtui, o taip pat apie visus nelaimingus atsitikimus įvykusius trasose ar parko teritorijoje.

18.  Asmenys privalo pasirūpinti tinkama apranga, kuri netrukdytų laisvai judėti ir tinkama avalyne. ( geriausia yra sportinė apranga ir sportiniai bateliai, su šlepetėmis ar batais su kulniuku i trasas neįleidžiame).

19.  Trasose rekomenduojame mūvėti pirštines.

20.  Mobilūs tel., piniginės ir kiti daiktai kurie lengvai gali iškristi, turi būti saugiai laikomi, kad nesužalotų ar nekeltų pavojaus sveikatai sau ar aplinkiniams pramogaujant trasose.

21.  Parko personalas neatsako už daiktus paliktus parke.

22.  Iškilus kokiems neaiškumams ar klausimams prašome visada kreiptis į parko darbuotojus.

 Nesilaikant nurodytų taisyklių parko lankytojas gali būti pašalintas iš parko teritorijos!

Content goes here.

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?


Ąžuolynės pramogų parkas
Krakės vienkiemis, Aukštadvario sen., LT-21034 Trakų r.
Tel.: +370 685 61665, +370 (528) 65726
El. paštas: info@azuolyne.lt

Dirbame kasdien nuo 8:00 val.
Paskutinius žmones į trasas paleidžiame 3 val. iki sutemų.

Facebook